Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwane są idealnym rozwiązaniem, jeśli nie możemy z jakiś względów zamontować drzwi otwieranych tradycyjnie. Podczas otwierania nie zajmują dodatkowej przestrzeni i z tego względu nadają się do wąskich wnętrz, jak np. korytarze
Ten rodzaj drzwi wykorzystywany jest tak przy zabudowach bibliotek, wnęk, ale także pełni funkcję drzwi przejściowych. Drzwi przesuwane Komandor montowane są także w kuchniach i łazienkach. Zaletą tego rodzaju drzwi jest to, że mogą być montowane pod skosem, na poddaszach oraz pod schodami.

 

Komandor dysponuje dwoma systemami, w których wytwarzane są profile:

 • SYSTEMY STALOWE wytwarzany z wysokiej jakości stalowej taśmy, która jest w odpowiedni sposób profilowana maszynowo. Stalowe profile, czyli ramki oraz tory, chronione są przed rdzewieniem poprzez pokrywanie ich warstwą cynku nałożoną z obydwu stron taśmy i dodatkowo zabezpieczone lakierem. Takie zabiegi nadają tym elementom odpowiedniego wyglądu. Jakość materiałów jest najlepiej potwierdzona, podczas ich obróbki mechanicznej, gdzie profile są zginane, zwijane itp. i przy tym nie ulegają uszkodzeniu, a także warstwa lakieru nie odpryskuje. Wierzchnia powłoka może pokrywana lakierem poliestrowym lub PVC, ale to wszystko zależy od koloru.
 • SYSTEMY ALUMINIOWE, profile są kształtowane w specjalnej formie, która nadaje im pożądany wygląd. System jezdny znajduje się wewnątrz ramki, a zatem dolne wózki i prowadniki górne są ukryte. Tory oraz ramiaki są wytwarzane za stopu aluminium, po czym pokrywa się je lakierem poliestrowym w odcieniu brązu, bieli, czerni lub powłoką galwaniczną w barwie anody naturalnej, złotej, szampańskiej, a także drewnopodobną powłoką PVC.

 

 

Elementy podstawowe systemu:

 • Profile (ramki, rączki) – pionowe oraz poziome element, które tworzą ramę drzwiową oraz ich uchwyt. Występują w wielu kształtach, kolorach oraz szerokościach.
 • Elementy jezdne (wózki i prowadniki):
  • Wózek dolny na nim oparte są drzwi, więc musi być bardzo trwały i wytrzymały. Śruby regulacyjne umożliwiają dopasowanie drzwi w pionie do nierówności ścian, jeśli różnica wynosi nawet 2 cm. Wózki są łożyskowane oraz pokryte smarem grafitowym, który na bieżącą je konserwuje. System jezdny jest objęty 5-letnią gwarancją, jednak testy technologiczne pokazuje, że może on działać bez usterek nawet przez 15 lat.
  • Prowadnik górny scala ze sobą obicia skrzydeł drzwiowych. Są to niezależnie od siebie obracające się kółka, dzięki którym drzwi zachowują pion i łatwiej się przesuwają.

Elementy dodatkowe:

 • Paski buforowe chronią ścianę boczną szafy przed uderzeniem skrzydłem drzwiowym.
 • Paski uszczelniające szczotki z krótki i długim włosiu, chroniące wnętrze szafy i jej zakamarki przed zakurzeniem.
 • Domykacz gazowy amortyzator, który spowalnia ruch drzwi, dzięki czemu nie ma obawy, że przyciśniemy sobie rękę. Polecany jest w szczególności do pokoi dziecięcych.

 

 

Drzwi przesuwane produkowane są w systemie stalowym oraz aluminiowym. To klienta należy decyzja jakie profile wybierze.

 • Lux ST 10

  Lux ST 10

  Lux ST 10– bardzo popularny system stalowy o szerokich brzegach i regularnych kształtach. Gładka powierzchnia oraz lekkie zagłębienie w części centralnej profilu sprawia, że jest wygodny w użyciu. Regularność kształtu profilu nadaje łagodności szafie a tym samym całemu wnętrzu. Przy zastosowaniu płyty w ramie drewnopodobnej szafy sprawiają wrażenie solidnego, klasycznego mebla. W systemie stalowym Lux można stosować i łączyć różne wypełnienia w jednym skrzydle drzwi, dlatego też ma on bardzo szerokie zastosowanie od przedpokoju, poprzez salon, pokój dziecięcy, poddasze, łazienkę aż do sypialni. Dostępny w 13 kolorach.

  Rozwiń Zwiń
 • Standard ST 10

  Standard ST 10

  Prosty, popularny system, często wybierany przez naszych klientów. Od wielu lat w ofercie Komandor. Największa spośród wszystkich systemów regulacja wysokości drzwi.

  . max. wysokość drzwi: 2750mm
  . max. szerokość drzwi: 1200mm
  . dostosowany do wypełnień: 4mm (szkło), 10mm (płyta)


   

  Rozwiń Zwiń
 • Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11 – najbardziej zaawansowany system stalowy łączący w sobie moc stali z pięknem aluminium o ramce podobnej wyglądem do profilu aluminiowego Lazuryt. Profil magnetyt dostępny jest w 4 kolorach: matowo-srebrnym, matowo- złotym, wenge i wiśnia. To jedyny system stalowy do drzwi przesuwnych, w którym mechanizmy jezdne i prowadzące ukryte są w profilach poziomych górnym i dolnym. Drzwi w profilach magnetyt są bardzo stabilne poprzez usytuowanie osi rolki dokładnie w płaszczyźnie przechodzącej przez środek ciężkości drzwi.  Łagodny kształt profilu sprawia, że doskonale komponuje się on w szafach montowanych w salonach, pokojach dziecięcych czy sypialniach.

  Rozwiń Zwiń

Wirtualny salon

Zapraszamy do spaceru po wirtualnym salonie Komandor w towarzystwie naszego doradcy, który pomoże zapoznać się z ofertą firmy i odnaleźć najbliższy salon.

Dekoratornia

Zobacz odcinki programu telewizyjnego "Dekoratornia", w których do aranżacji i stylizacji wnętrz wykorzystano produkty marki Komandor.

Znajdź najbliższy salon

województwo
Znajdź swoją miejscowość na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Znajdź swoje województwo na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Jesteśmy obecni w 38 krajach na całym świecie. Zobacz, gdzie można nas znaleźć.